verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polygon zkEVM Beta Sürümü Yayında: İlk İşlem Vitalik Buterin’den

En popüler Ethereum (ETH) ölçeklendirme platformlarından biri olan Polygon (MATIC), üç buçuk ay süren testlerin ardından halka açık zkEVM mainnet’in beta sürümü hayata geçirdi.

Polygon ekibi, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu katman-2 (L2) ağı olan Polygon zkEVM’in mainnet beta sürümünün resmen başlatıldığını duyurdu. Ekip tarafından yapılan açıklamada, zkEVM’nin tüm yönlerini açık kaynak haline getirildiğini böylece geliştiricilerin kodu inceleyerek sıfır bilgi (zk) alanında daha fazla yeniliğe katkıda bulunabilecekleri belirtildi.

Açıklamada, 50 den fazla kripto odaklı şirketin Polygon zkEVM teknolojisini kullanacağına da yer verildi.

2023 yılının kripto para camiası için en büyük trendleri arasında yer alan Sıfır bilgi (ZK) teknolojisi birçok kişi tarafından blokzincirleri ve kriptografi için büyük bir gelişme olarak görülüyor. Bu teknoloji özünde işlemlerin hızını artırmayı ve maliyetlerini düşürmeyi amaçlıyor.

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal’in global medyaya verdiği demece göre zkEVM duyuru töreninin bir parçası olarak mainnet üzerindeki ilk işlem Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin tarafından TSİ 17.30‘da gerçekleştirildi. Nailwal, yayınlanan sürümün halen daha yeni bir teknoloji olduğu ve bu nedenle beta mainnet olarak adlandırıldığı konusunda uyardı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!