Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Kripto Para Borsasından Radikal Karar: Binance Gibi Bu Ülkeden Çekiliyor!

Popüler kripto para borsası Bybit, Kanada’daki son düzenleyici gelişmeler nedeniyle ülke pazarından çekileceğini duyurdu.

Bybit’in resmi web sitesi üzerinden yayınladığı gönderiye göre borsa, Binance ve birçok kripto para borsasının ardından Kanada’daki düzenleyici şartlar nedeniyle ülkedeki faaliyetlerini durdurdu.

Borsa tarafından yapılan paylaşımda, TSİ 31 Mayıs 11.00’den itibaren ülke vatandaşlarının yeni hesap açılışı yapamayacağı belirtilirken mevcut kullanıcıların ise 31 Temmuz’a kadar hizmetlerden yararlanabileceği ifade edildi.

31 Temmuz itibariyle müşterilerin para yatırma işlemlerini yapamayacağını belirten Bybit, para çekme işlemlerinin yapılması ve pozisyonların tasfiye edilmesi için 30 Eylül’e kadar adım atılması gerektiğini dile getirdi. Aksi takdirde pozisyonların borsa tarafından tasfiye edileceği vurgulandı.

Kanada hükümetinin geçtiğimiz yılın sonunda müşteri varlıklarını ayrı tutmak ve üçüncü bir taraf emanetçi kullanmak başta olmak üzere birçok yeni gerekliliği duyurması üzerine ülkeden birçok borsa ayrıldı. Önde gelen kripto para borsalarından Binance ve OKX, merkeziyetsiz kripto para borsası (DEX) dYdX düzenleyici problemleri gerekçe göstererek ülkeden ayrıldığını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!