verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Popüler Metaverse Projesinde Kullanıcı Bilgileri Ele Geçirildi: Ekipten Açıklama Geldi

Popüler metaverse projesi The Sandbox (SAND), bazı müşterilerinin e-posta bilgilerinin kötün niyetli üçüncü kişilerce ele geçirildiğini belirtti.

Sandbox 2 Mart tarihinde resmi blog sitesi üzerinden yayınladığı gönderide, 26 Şubat tarihinde çalışanlarından birinin bilgisayarına erişen yetkisiz üçüncü taraflardan gelen bir e-posta aldığını bildirdi. Proje yetkilileri riskin sınırlı kaldığını belirtse de bazı müşterilerine zararlı içeriklere sahip bir e-posta gönderildiğini belirterek uyarıda bulundu.

Sandbox, “The Sandbox Game (PURELAND) Access” başlığıyla gönderilmiş e-postanın içeriğinin, alıcılarının bilgisayarına sızarak kişisel bilgilerini sızdırmasını sağlayan bir kötü amaçlı yazılım barındırdığını tespit ettiğini belirtti.

Yekililer, e-postanın gönderildiği müşterilere ulaşarak konu hakkında bilgilendirdiklerini ancak yine de kullanıcıların şüpheli e-postalardan gelen bağlantılarla etkileşime geçmemesini söyledi.

Kullanıcıların, iki faktörlü güvenlik doğrulaması ve güçlü parolalar kullanması gerektiğini belirten Sandbox, etkili bir anti-virüs uygulaması kullanılmasını ve şüpheli durumlarda bir IT uzmanıyla iletişime geçilmesini veya bilgisayarın sıfırlanması ihtimalinin değerlendirilmesini tavsiye etti.

Coingecko verilerine göre son 30 günde %5,7 değer kaybeden SAND, son 24 saat içerisinde %3,6 düşüş yaşayarak yazım itibariyle 0,6831 seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!