verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple CEO’su, SEC ile Aralarındaki Davanın Seneye Sonlanmasını Bekliyor

XRP’nin geliştiricisi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile aralarındaki davanın gelecek yıl içerisinde sonlanmasını bekliyor.

Garlinghouse, CNBC’ye verdiği röportajda hukuki sürecin “yavaş ilerlemesine” rağmen şu ana dek “iyi bir gelişme kaydedildiğini” açıkladı.

Bitcoin ve ether ikilisinden farklı olarak XRP’yi menkul kıymet olarak nitelendiren SEC, toplamda 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı yaptığı iddiasıyla Ripple’a Aralık 2020’de dava açtı.

“Ben hakimin de bu [davanın] sadece Ripple ile ilgili olmadığının ve daha büyük etkilerinin olacağının farkında olduğunu düşünüyorum.” diyen Garlinghouse, bir yıldır süregelen davada 2022’de uzlaşmaya varılmasını umuyor.

San Francisco merkezli şirketin 2012 yılında piyasaya sürdüğü XRP; CoinGecko verilerine göre bu yılın başından beri %390’dan fazla oranda değer kazandı. XRP fiyatı, 2018 yılında 3,40 dolara ulaşarak kendi rekorunu kırmıştı.

 


Görsel: Brad Garlinghouse, 2018’deki Goldman Sachs konferansında / Steve Jurvetson, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!