Son dönemde çeşitli kurum ve kuruluşlar ile yaptığı anlaşmalara hız veren Ripple, şimdi de Japonya için bir hamle yaptı. Ripple, yaptığı açıklamada, Silicon Valley Japan...

Ripple Durmuyor: Sıradaki Durak Japonya

Ripple

Son dönemde çeşitli kurum ve kuruluşlar ile yaptığı anlaşmalara hız veren Ripple, şimdi de Japonya için bir hamle yaptı. Ripple, yaptığı açıklamada, Silicon Valley Japan Platform’da (SVJP) olduğunu ve Japonya’da ödeme sistemlerine yeni bir soluk getirme amacını taşıdıklarını belirtti.

Ripple resmi hesabından atılan tweette şu ifadelere yer verildi:

”Japonya’da ödeme sistemlerine yeni bir bakış ve inovasyon katmak için çalışıyoruz. SVJP, Japonya Bankalar Birliği ve Ripple, birlikte çalışarak Blockchain teknolojisinden faydalanacak ve ödeme sistemlerine ülkede yeni bir bakış açısı kazandıracak.”

2014 yılında ABD’deki Silikon Vadisi ve Japonya arasında bir köprü kurulması amacıyla açılan SVJP platformu, bir süredir çeşitli programlara ve dev şirketlere ev sahipliği yapıyor.

SVJP’ye giderek bir ders anulatacak olan Ripple kıdemli yöneticisi Emi Yoshikawa da, olaya ilişkin şunları söyledi:

”Uluslar arası para sistemlerinin dünü ve bugünü ile ilgili olarak SVJP’de bir ders vereceğim için çok mutluyum. Bu, hem Ripple hem de SVJP için çok özel olacak.”

Ayı piyasının etkisinden sektörün çıkamadığı şu dönemde, iş birliği ve ortaklık anlaşmalarına hız veren Ripple, dünyanın çeşitli bölgelerinden birçok banka, ödeme sistemi ve kurum ile birlikte çalışarak müşteri ağını genişletmeye devam ediyor.

Sunduğu üst düzey teknoloji ile uluslar arası para transferlerine yeni bir soluk kazandırmak isteyen Amerikan şirketi, aynı zamanda XRP’nin fiyatına da bu gelişmelerin olumlu yansımasını bekliyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.