Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ripple Bu Listede İlk Yüze Girdi

Ripple, İngiltere merkezli bir şirketin hazırladığı En Büyük 100 Sınır Ötesi Ödeme Şirketi listesinde ilk 100’e girmeyi başardı.

Gelişmeye Devam

Blockchain sektörünün en büyük isimlerinden biri olan Ripple, finans dünyasındaki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde gerek kurduğu ortaklıklarla gerek geliştirdiği projelerle adından sıkça bahsettiren Ripple, bu çalışmaların meyvesini toplamaya başladı.

İngiltere’deki FXC Intelligence adlı araştırma şirketi kısa süre önce en büyük sınır ötesi ödeme şirketlerini gösterebilmek için kapsamlı bir liste hazırladı. Bank of America, Deutsche Bank gibi isimlerin yer aldığı bu listede Ripple’ın ismini de görmek mümkün.

Kaynak: U.Today

Ripple’ın buradaki başarısı aslında sadece ilk 100’e girmiş olmak değil. Şirketin bir başka başarısı tıpkı Ripple gibi ilk 100’e girmiş bazı şirketlerle ortak olması. Listeye baktığımızda MoneyGram ve TransferGo gibi isimlerin de listede olduklarını görebiliyoruz. Bunlar bilindiği gibi Ripple’ın en popüler ortakları arasında yer alıyorlar.

Başka Sektörlere Açılabilir

Ripple günümüzde On-Demand Liquidity ve RippleNet gibi teknolojileri sayesinde finans dünyasındaki birçok isme meydan okuyor. Kendi tokenı olan XRP’den güç alan şirket, günümüzde 10 milyar dolarlık bir değere sahip.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ise şirketin bu başarılarla yetinmeyeceğini söylüyor. Kendisi CNN’e verdiği röportajda şirketin zaman içerisinde daha farklı alanlara da yönelebileceğini ve daha farklı şirketlerle rekabete girebileceğini söylemişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment