Ripple'ın resmi Twitter hesabı bugün yayınladığı bir gönderide, Japonya ve Brezilya'nın çok yakında şirketin sınır ötesi havale sisteminden faydalanacak iki ülke olduğunu açıkladı. .@Bradesco and...

Ripple, XRP Kullanarak Japonya’dan Brezilya’ya İlk Sınır Ötesi Ödemeyi Yapacak

Ripple Banka

Ripple‘ın resmi Twitter hesabı bugün yayınladığı bir gönderide, Japonya ve Brezilya‘nın çok yakında şirketin sınır ötesi havale sisteminden faydalanacak iki ülke olduğunu açıkladı.


Japonya’nın en büyük bankacılık gruplarından birisi olan MUFG ve Brezilya‘nın köklü bankalarından Banco Bradesco arasında gerçekleşecek olan işlem, Ripple’In finansal sektörde ne kadar ileri gittiğini bir göstergesi. Ripple’ın paylaştığı bilgilere göre MUFG’nin Brezilya şubesi, Banco Bradesco S.A ile yeni sınır ötesi işlemler için şimdiden bir mutabakat anlaşması imzaladı bile.

Ripple bu anlaşmada blockchain tabanlı havale hizmetini veren firma olarak, iki bankacılık devini buluşturacak ve işlemlerin XRP ile yapılmasını sağlayacak. Bunun yanı sıra Ripple teknolojisi ile yapılan havale sistemi, geleneksel havale sistemine kıyasla çok daha hızlı ve ucuz gerçekleşmekte. Aslında bu anlaşma MUFG Bank ile Bradesco arasındaki tek anlaşma da değil. İmzalanan bu yeni mutabakat anlaşması, geçtiğimiz sene iki firma arasında yapılan iş birliğinin devamı niteliğinde. Eğer Ripple’ın kendi platformu RippleNet aynı hızda bankaları birleştirmeye ve geleneksel havale sisteminin ekmeğini elinden almaya devam ederse, SWIFT gibi platformların ciddi anlamda kan kaybettiğini görmeye başlayabiliriz.

Bu gibi gelişmeler, genellikle XRP’nin fiyatına yansıyor olsa da, basın saatine göre gözle görülür bir büyüme bulunmuyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.