Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Robinhood Bitcoin ve Kripto Para Ticaretinde Yüzde 75 Artış Görüyor!

ABD merkezli kripto para ve hisse senedi alım-satım platformu Robinhood, kripto para işlemlerinin kasım ayında bir önceki aya kıyasla arttığını açıkladı.

Robinhood artan kripto para işlem hacmini gözler önüne serdi. Şirket 4 Aralık Pazartesi günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunduğu raporda, kripto para işlemlerinin ekim ayına kıyasla kasım ayında %75 arttığını belirtti.

Robinhood hisseleri Bitcoin’de kasım ay içerisinde yaşanan %8,85 yükseliş doğrultusunda hareket ederek şirketin işlem hacminde olumlu bir tablo oluşturdu.

İşlemler üzerindeki artan hacimlerin kripto para piyasasının kasım ayında yaşadığı yükselişlerle doğrudan bağlantısı olduğu görülürken gelecek aylar içinde raporlamaların devam edeceğine yer verildi:

Kasım ayında kripto para nosyonel işlem hacimleri Ekim 2023 seviyelerinin yaklaşık %75 üzerindeydi. Önümüzdeki aylar için de kripto para işlemlerine ait verilerini raporlamaya devam edeceğiz.

Robinhood 2023 yılı ikinci ve üçüncü çeyrekte yayınladığı bilanço raporlarında kripto para piyasalarına yönelik ilginin kan kaybettiğini gözler önüne sermişti. Fakat görünen o ki dördüncü çeyrek raporları bir öncekilere kıyasla daha olumlu bir tabloya ev sahipliği yapacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!