verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rothschild’ın Kurduğu RIT Capital’dan Kripto Para Platformu Aspen Digital’a Yatırım

Lord Jacob Rothschild tarafından kurulmuş RIT Capital Partners, kripto paralara yatırım yapmış kullanıcıların ihtiyaç duyduğu ürün ve hizmetleri tek bir çatı altında toplayan Aspen Digital’a yatırım yaptı.

Varlık yöneticileri, kurumsal ve diğer profesyonel yatırımcılar için tasarlanmış bir kripto para platformu olan Aspen Digital; RIT Capital Partners ve Liberty City Ventures öncülüğünde 8.8 milyon dolarlık pre-Seri A yatırımı aldı.

Farklı kripto para şirketlerinin ürünlerini tek bir platformda toplayan Aspen Digital aracılığıyla kripto para alınıp tutulabilecek, vadeli mevduat hesabı açılabilecek ve otomatik yatırım stratejileri oluşturulabilecek. Yatırımcılar, Aspen Digital’ın sağlayacağı piyasa araştırmalarından da faydalanabilecek.

Şirkete yatırım yapan diğer isimler arasında Tayland’ın en zengin ailelerinden birine mensup Chatchaval Jiaravanon ile Chaval Jiaravanon ve Cherubic Ventures, Token Bay Capital, Somerlay Capital yer aldı.

Hong Kong merkezli şirket, Avrupa ve Orta Doğu’daki müşterilerine hizmet verebilmek adına bu yılın ilerleyen dönemlerinde Londra’da ikinci bir ofis açmayı planlıyor. Aspen Digital’ın kurucusu ve CEO’su Yang He, varlık yöneticileri için geliştirilmiş platformu bu yıl bitmeden açacaklarını duyurdu.

Eski adıyla Rothschild Investment Trust olarak bilinen Birleşik Krallık merkezli RIT Capital Partners, nisan ayında kripto para borsası Kraken’a yatırım yapmıştı. Şirketin 5.8 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.


Görsel: Aspen Digital’ın kurucusu ve CEO’su Yang He (görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)
Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!