Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rusya’nın En Büyüğü Sberbank’tan İki Yeni Adım: Ethereum ve Metamask Entegrasyonu

Rusya’nın en büyük bankası olarak bilinen Sberbank, blockchain platformunu Ethereum (ETH) ile uyumlu hale getirdiğini ve kripto para cüzdanı Metamask ile entegre edeceğini duyurdu.

Sberbank 30 Kasım tarihinde resmi web sitesi üzerinde yaptığı basın açıklamasında, platformun blockchain ağlarını Ethereum ağındaki akıllı sözleşmeler ve uygulamalarla uyumlu hale getirdiklerini duyurdu. Sberbank, bu sayede tüm geliştiricilerin akıllı sözleşmelerini ve uygulamalarını halka açık blockchainler ve Sber blockchain’i arasında taşıyabileceğini belirtti.

Bankanın getirdiği yeniliklerden birisi de kripto para cüzdanı Metamask ile entegrasyon oldu. Duyuruda, yapılan entegrasyon sayesinde Sber blockchain platformunda yayında olan akıllı sözleşmeler ve tokenlarla Metamask kullanılarak işlem yapılabileceği belirtildi.

Sber Blockchain Labs Başkanı Alexander Nam, Sber Blockchain Labs’in harici geliştiriciler ve ortak şirketlerle yakın bir iş ilişkisi içerisinde bulunduğunu ve topluluğun merkeziyetsiz finans uygulamalarını Sber altyapısında çalıştırabilecek olmalarından memnun olduğunu söyledi. Nam, yeni entegre özelliklerin şirketleri ve finans kurumlarını blockchain, web3 ve (DeFi) pratik iş uygulamalarını keşfetmek için birleştirmesine yardımcı olacağını ifade etti.

Sberbank, geçtiğimiz mart ayında Rusya Merkez Bankası’ndan dijital varlık ihraç ve takas lisansı almıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!