Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Samsung Galaxy S20’lerde Kripto Para Desteği Olacak mı?

Samsung’un kısa süre önce duyurduğu Galaxy S20 modeli teknoloji dünyasında büyük yankı uyandırdı. Kripto para takipçileri ise S20 modelinde kripto para desteği olup olmayacağını merak ediyorlar..

Kripto Para Desteği

Samsung Galaxy S20 üst düzey kamerasıyla, bataryasıyla ve tasarımıyla birlikte gündeme oturdu. Ancak kripto para takipçilerinin kafasında bazı soru işaretleri var.

Samsung ilk olarak Galaxy S10 modeliyle birlikte telefonlarına kripto para desteği eklemeye başladı. Teknoloji dünyasının dev isimlerinden Samsung’un bu hamlesi kripto para takipçileri tarafından sevinçle karşılanmıştı.

Samsung’un yeni telefonu Galaxy S20’de de kripto para desteği olup olmayacağı ise hala bir merak konusu. Samsung’un kendi sitesinde yer alan bilgilerden bir kesit şu şekilde:

PIN’inizi, şifrenizi ve Blockchain Özel Anahtarınızı koruyabilmek için güvenli bir işlemci oluşturduk. Knox platformuyla birleşen bu işlemci telefonunuzun güvenliğini hem donanımsal hem yazılımsal olarak artırıyor. Böylece gizli veriler gizli kalıyorlar.

Şirketin resmi sitesinde Blockchain Özel Anahtarından bahsedilse de Galaxy S20’lerdeki kripto para desteği ile ilgili kesin bir açıklama yapılmadı. Crytonews tarafından aktarılan bilgilere göre Lee Jonh-cheol gibi uzman isimler, Samsung’un bu telefonunda da kripto para desteği olacağını düşünüyorlar. Kendisinin konu hakkındaki görüşleri şu şekilde:

Blockchain özel anahtarlarından bahsediliyor olması bence en azından S10’da olan özelliklerden bazılarını S20’de de göreceğimiz anlamına geliyor.

Samsung’un merakla beklenen S20 modelinde kripto para desteği olacak mı sorusunun henüz net bir yanıtı yok. Lee’ye göre Samsung daha fazla heyecan yaratmak için bu bilgiyi zamanla açıklamayı planlıyor.

S10’a Benzeyecek

Decrypt gibi kaynaklara göre Samsung henüz S20’deki kripto para desteğiyle ilgili kesin bir açıklama yapmamış olsa da bu cihazlarda da bir kripto para cüzdanı olması bekleniyor.

Decrypt ve CoinGeek gibi kaynaklara göre Samsung henüz S20’deki cüzdanlarda tam olarak hangi kripto paraların destekleneceği açıklamasa da bu cihazlarda S10’dakine benzer bir cüzdan görmek mümkün olacak. Ancak S20’lerde kripto para desteği olsa bile telefonun içerisindeki cüzdanın tam olarak hangi uygulamalarla uyumlu olacağı henüz bilinmiyor. Dolayısıyla yine Samsung’un bu konu hakkında daha fazla açıklama yapmasını beklemek durumundayız.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment