Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Santiment Bitcoin ve Ethereum Balinaları Bekleme Moduna Geçti Dedi: Anlamı Ne?

Bitcoin (BTC) ve Ethereum’daki (ETH) balina aktivitesi 2023 yılının en düşük seviyesine gerilerken balinaların muhtemelen bekleme moduna geçtiği belirtildi.

On-chain analiz platformu Santiment, Bitcoin ve Ethereum balinalarının dikkat çeken hareketsizliğine değindi. Santiment tarafından 18 Eylül günü paylaşılan bir sosyal medya gönderisinde, 100 bin dolardan fazla işlem hacmine sahip Bitcoin ve Ethereum balinalarının bekleme moduna geçtiği belirtildi.

Analiz platofmru bu durumu balinaların fiyattaki ufak hareketlere aldırış etmeden beklemeye devam ettikleri yönünde yorumlarken bu durumun mutlak bir ilgisizlik anlamına gelmeyeceği ifade edildi:

Bitcoin 26 bin dolar ile 27 bin dolar arasında, Ethereum ise 1.600 dolar ile 1.650 dolar arasında işlem görmeye devam ediyor. Bununla birlikte 100 bin dolardan fazla işlem hacmine sahip balina aktivitesi ise 2023’ün en düşük seviyelerinde. Bu, balinaların muhtemelen beklediğinin bir işaretidir fakat mutlak bir ilgisizlik anlamına gelmez.

Balina aktivitelerinde geçtiğimiz dönemlerde de yaşanan bu düşüş sonrasında tutarlı bir fiyat hareketi istatistiği olmadığı için fiyatların bu noktadan sonra yükseliş veya düşüş yaşayacağına dair bir yorum yapmak zor görünüyor.

Öte yandan Bitcoin ve Ethereum fiyatı Santiment tarafından paylaşılan bu içeriğin ardından belirtilen 27 bin dolar ve 1.650 dolar seviyelerini yukarı yönlü kırarak ani bir yükselişe tanıklık etti.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin son 24 saat içerisinde %2,6 değer kazanırken Ethereum da benzer bir artışla %1,8 oranında değer kazandı. Yazım esnasında Bitcoin 27.266 dolardan Ethereum ise 1.656 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!