Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SBF’den CZ’nin İddialarına Cevap: Artık Yalan Söylemene Gerek Yok, Sen Kazandın!

İflas eden kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) kendisi hakkındaki iddialarına cevap verdi.

SBF gün içerisinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, CZ’nin kendisi hakkındaki iddialarına cevap verdi. CZ, Binance’in FTX üzerindeki yatırımlarını geri çekme haberine karşılık SBF’nin çıldırdığını ve ödemeleri geri almak için olağanüstü yollara başvurmaları gerektiği yönünde kendilerini tehdit ettiğini belirtmişti. SBF bu iddialara “sen kazandın hala neden yalan söylüyorsun?” ifadeleriyle cevap verdi.

SBF, Binance’in yatırımlarından çıkma anlaşması sırasında 75 milyon dolar fazladan para istediğini ve FTX’in artık yatırımcıları arasında Binance’i görmek istemediği için bu anlaşmayı kabul ettiğini öne sürdü. Ayrıca FTX’in Binance’in elindeki hisseleri satın almaya karar vermediği sürece Binance’in bir yatırımcı olarak yatırımlarını geri çekme hakkı bile olmadığını, buna rağmen çıkmalarına izin verdiklerini iddia etti.

SBF yine gün içerisinde yaptığı bir açıklamada ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından gelen çağrıyı kabul etti. SBF, 13 Aralık tarihinde meclis karşısında sınırlı da olsa olayların arka yüzü konusunda hesap verecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!