Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SBF’den Yeni Talep: 450 Milyon Dolarlık Hisselerin Kontrolünü Almak İstiyor

İflas eden kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried (SBF), 450 milyon dolar değerindeki Robinhood (HOOD) hisselerinin mülkiyeti üzerinde hak talebinde bulundu. 

Mahkeme belgelerine göre perşembe günü yapılan bir başvuruda, aralarında FTX kurucusu Sam Bankman-Fried’ın da bulunduğu üç taraf, yaklaşık 450 milyon dolar değerindeki 56 milyon adet HOOD hissesi için hak talebinde bulundu. Söz konusu talebi ileten taraflar arasında SBF’in dışında iflas eden bir başka kripto para şirketi BlockFi ve FTX’in alacaklılarından Yonathan Ben Shimon yer aldı.

FTX avukatları ise yapılan bu hak talebine karşı çıkarak “FTX tüm alacaklılarına nasıl geri ödeme yapacağını bulana kadar” söz konusu hisselerin dondurulmaya devam edilmesi gerektiğini savundu. Bahsi geçen 450 milyon dolarlık hisseler, FTX’in iflas başvurusunda bulunmasının ardından New York merkezli ED&F Man Capital Markets şirketi yönetiminde dondurulmuştu.

Mahkemeye yapılan başvuruya göre hisselerin %90’ı SBF’in kontrolü altında bulunuyordu.  Hisselerin SBF’ye ait olan bölümü, SBF’in sahip olduğu ve Karayipler’e bağlı bir şirket olan Emergent Fidelity Technologies tarafından satın alınmıştı. Dolayısıyla hisselerin geri verilmesi kararlaştırılırsa, kontrol direkt olarak bu şirkete yani SBF’in eline geçecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!