verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC Baskıyı Artırıyor Mu? Kripto Bölümü İçin Yeni İş İlanı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Kripto Varlıklar ve Siber Birimi (CACU) için yeni avukat pozisyonu açtığını duyurdu.

Son dönemde kripto paralar üzerindeki baskıyı artırmayı amaçlayan SEC yakın zaman önce resmi web sitesi üzerinde yayınladığı iş ilanında, New York, Washington ve San Francisco’daki icra bölümü’ne ait Kripto Varlıklar ve Siber Birimi için yeni avukat arayışında olduğunu bildirdi.

İlanda CACU’nun federal menkul kıymetler yasalarının ihlallerine odaklandığı ve bölümün soruşturma ve yasa uygulama yetkilerinin tümünü kullandığına dikkat çekildi.

İş ilanında görevi üstlenecek memurların “kripto varlık menkul kıymetleri” içeren soruşturmaları yürütmelerinin, dava planlarını geliştirmelerinin, mahkeme celbi dahil yasal belgeleri hazırlamalarının ve konuya dair ifade vermelerinin beklendiğine değinildi.

Uzmanlar, yakın zamanda kurulan ve hızla büyüyen kripto biriminin Gary Gensler’in başkanlık ettiği SEC’nin kripto para birimi sektörüne karşı katı tutumunu yansıttığını öne sürdü.

SEC geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir bildiride, kripto paraların risklerine ve kripto para ticareti sunan borsaların kayıt dışı hizmet veriyor olabileceğine dair yatırımcıları bir kez daha uyarmıştı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!