Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SEC’ye Karşı Savaşan Kripto Para Borsası Coinbase, Uzman Kadrosunu Genişletti

ABD’li kripto para borsası Coinbase, yasal çalışmalarını desteklemek için dört ulusal güvenlik uzmanıyla birlikte çalışmaya başladı.

Coinbase tarafından yapılan açıklamaya göre Mark Esper, Stephanie Murphy, Frances Townsend ve David Urban, şirketin Global Danışman Konseyi’ne dahil oldu.

Mark Esper 2019-2020 yılları arasında ABD Savunma Bakanlığı, Stephanie Murphy 2017-2023 aralığında ABD’de meclis üyeliği, Frances Townsend George W. Bush’a iç güvenlik danışmanlığı, David Urban ise TikTok’un ana şirketi ByteDance’te kurumsal ilişkiler yöneticiliği yaptı.

Coinbase, menkul kıymet borsası olarak kayıt dışı faaliyet gösterdiğini iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal mücadelesini sürdürüyor. Borsa öte yandan müşterilerine vadeli kripto para sözleşmeleri sunmak için Emtia Vadeli İşlemler Komisyonundan (CFTC) onay almayı başardı.

Coinbase, bu dört ismin şirkete katılmasıyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Esper, Murphy, Townsend ve Urban, ulusal güvenlik alanındaki kapsamlı uzmanlıklarıyla birlikte ABD’de kriptolar için var olan yasal belirsizliklerin ne şekilde sonuçlanacağını, bunun ekonomi ve ulusal güvenlik alanlarında uzun vadede ne gibi etkilerinin olacağını değerlendirmesi için Konsey’e yardımcı olacak.”

Coinbase’in Mayıs 2023’te kurduğu konseyde eski senatör Patrick Toomey ile eski kongre üyeleri Tim Ryan ve Sean Patrick Maloney de bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!