verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

SegWit Kullanımı Tüm İşlemlerin Neredeyse Yarısını Kapsıyor

SegWit kullanımı, Bitcoin gönderimlerinde giderek daha da büyük bir yer kaplamaya başladı. Yapılan son araştırma, SegWit kullanımının artık yüzde 40’lara vardığını ortaya koyarken, bu durum bir rekor anlamına geliyor.

SegWit Mayıs Ayında Coştu

Transactionfee.info isimli web sitesi tarafından ortaya konan rakamlar; yatırımcı ve girişimci Alistair Milne’nin de ilgisini çekti. Mayıs başından itibaren SegWit’in atağa kalktığını gösteren veriler ile ilgili konuşan Alistair Milne, bir tweet atarak ”Yakında SegWit’in tüm gönderimlerin yüzde 40’ını yapacağını düşünüyoruz.” dedi.

https://twitter.com/alistairmilne/status/999902352596393984/photo/1

2018’in başından bu güne, hem ucuz hem de hızlı gönderim imkanı sunan SegWit, ilk olarak ise 2017 Ağustos’unda kullanıma girmişti. Tam olarak kullanımı ve tanınması ise yaklaşık 4 ay süren teknoloji, şu an sektörün önemli paydaşlarından birisi haline geldi bile.

Şu yazının kaleme alındığı dakikalarda, SegWit’in Bitcoin gönderimlerinde kullanılma oranı yüzde 38.

Kullanım Artıyor

Bu arada, Bitcoin ve kripto para borsaları arasında SegWit kullanımı da artmaya devam ediyor. Bu durum gerek gönderim sürelerini ve ücretlerini düşürürken, yatırımcılar ve traderlar bu süreçten hayli memnun.

Artık Bitcoin Blockchain’in daha efektif olduğunu ve hem ucuz hem de hızlı bir şekilde gönderim yapılmasına olanak tanındığını savunan yetkililer; her geçen gün bu rakamın daha da artacağını ve SegWit’in sektörde devrim yapacağını düşünüyor. Şu esnada Bitfinex, Binance ve Shapeshift gibi kripto para borsaları, SegWit’i kullanırken; Coinbase ve Coinbase Pro da, yakın dönemde SegWit’e geçmeyi planlıyor.

Konuyla ilgili bir yorum yapan Hasufly ismindeki bir analist ise şöyle dedi:

”Bu bizim için çok büyük bir gelişme. Bitcoin camiasında yer alan herkes, borsaların SegWit’i kullanmaya başlaması için önemli çaba sarf etti ve sonunda başardı. Bu, gerçekten de işleri çok kolaylaştırdı.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment