verisine göre
  • BTC
  • ETH
  • EXEN
BTC
ETH
EXEN
AL
SAT

Singapur da Dijital Para Alanına Adım Attı

Singapur, Çin Merkez Bankası ile beraber dijital para araştırmalarına başlayacak.

Singapur’un merkez bankası ve finansal regülatörü, komşusu Çin ile beraber merkez bankası destekli dijital para birimi araştırmalarına başlayacak. Singapur’un finansal regülatörü MAS’ın üst düzey yöneticisi Ravi Menon tarafından yapılan açıklamaya göre, ülkenin dijital para birimleri konusunda Çin ile iş birliği içerisinde olmasının ciddi anlamda gelişme getirebileceği düşünülüyor.

Çin ve Singapur’dan Dijital Para Ortaklığı

Menon konu hakkında yaptığı açıklamanın devamında Çin’in kendi dijital para birimi DCEP ile ilgili elde ettiği gelişmenin oldukça etkileyici olduğunu belirtti. Blockchain tabanlı merkez bankası dijital para birimi konusunda çeşitli araştırmalar yapan Singapur’un da Çin ile birlikte kendi dijital parasını geliştirmek için çalışmalara başlayabileceği tahmin ediliyor.

Merkez bankası destekli dijital para birimlerinin oldukça popüler bir konu olduğunu belirten Menon, şu an için Çin ve Singapur merkez bankaları arasında bu konuda iş birliğinin devam ettiğini de paylaştı. Söz konusu dijital para birimi ile hem yerel, bankalar arası işlemlerin hem de sınır ötesi işlemlerin kolaylıkla yapılabileceğini belirten Singapur’un finansal regülatörünün üst düzey yöneticisi, bunun faydalarının pilot süreçte bile görüldüğünü ifade etti.

Çin’in dijital para biriminin neredeyse hazır olduğu ve 2021 yılında piyasaya sürülebileceği biliniyor. Belki Singapur da bu konuda bir sürpriz gerçekleştirebilir.

Alakalıİçerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HAFTANIN TRENDLERİ