verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Slope’dan Solana Hackerlarına Teklif: Çaldığınızın yüzde 10’unu öderiz

Hackerlar tarafından saldırıya uğrayarak müşterilerinin 5 milyon dolara yakın varlığını çaldıran Solana cüzdan uygulaması Slope, saldırganlara çaldıklarını 48 saat içerisinde iade etmeleri durumunda yasal yollara başvurulmayacağını duyurdu. 

Solana cüzdan uygulaması Slope, 3 Ağustos tarihinde uğradığı saldırının ardından 5 Ağustos tarihinde resmi Twitter hesabı üzerinden saldırganın çalınan fonları iade etmesi durumunda 450.000 dolar fidye ödeyeceğini bildirdi.

Slope saldırganlara paranın iadesi için 48 saat süre verdiğini duyurdu. Saldırganların 7 Ağustos pazar günü 23.30’a (TSİ) kadar çalınan tutarın iade etmeleri durumunda yasal yollara başvurmayacaklarını da açıkladı.

Ekip ayrıca Kaliforniya merkezli blockchain tabanlı analiz ve güvenlik firması TRM Labs ile birlikte çalıştıklarını bildirdi. TRM Labs, kripto para sektöründe mali suçların takibi üzerine çalışan bir istihbarat firması olarak biliniyor.

Hack olayının henüz nasıl olduğunu bilinmese de şirketin elindeki en güçlü ihtimalin, uygulamanın ana sunucuların içerisinde düz metin formatında saklanan şifrelerin çalınmış olması olduğu bildirildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!