Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solana (SOL) Ağındaki NFT Mint Oranı Tarihi Zirveye Ulaştı

Popüler kripto para birimi Solana (SOL) ağında gerçekleşen NFT (Non-fungible token) Mint işlemleri tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

The Block tarafından sağlanan verilere göre, Solana ağındaki NFT mint (yeni NFT çıkartma olayı) işlemleri 7 Eylül günü 312.000 seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Solana ağı üzerinde oluşturulan yeni NFT’lerin sayısını temsil eden bu veriler, 4 Eylül’den 7 Eylül’e kadar olan kısa sürede neredeyse 8 katlık bir artışa işaret ediyor. Solana ağında NFT pazar yeri olarak hizmet veren Magic Eden bu hacim artışında öne çıkıyor ve işlem hacmi olarak eylül başından bu yana %25‘lik artışıyla dikkat çekiyor.

Yorumculara göre Solana ağına artan bu talebin sebebi, en büyük rakibi Ethereum’a kıyasla çok daha ucuz işlem ücretiyle NFT Mint edilebilmesine dayanıyor. Bunun yanı sıra yakın gelecekte Solana NFT üreticileri için yeni bir sistemin devreye girmesi ve içerik üreticilerinin 50 adet SOL karşılığında 1 milyon adet NFT‘yi mint işlemine açabilmesi planlanıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!