verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Solend, IDO’su İçin Alameda Research’ü Manipülasyonla Suçladı: 100 Milyon Dolar Katkıda Bulundu 80’ini Geri Çekti

Solana merkezli lending platformu Solend’in kurucusu Rooter, Alameda Research’ü 2021 yılında Solend IDO’sunu manipüle etmekle suçladı.

Solend’in kurucusu Rooter, kripto para borsası FTX’in yönetiminde olan Alameda Research’ü IDO manipülasyonu ile suçladı. Rooter, Kasım 2021’deki IDO sırasında Alameda Research’ün 100 milyon dolar katkıda bulunduğunu ve piyasa değerini 2,5 milyar doların üzerine çıkardığını iddia etti. Fakat bu yatırıma ait 80 milyon doların Solend IDO’su sona ermeden son dakikada geri çekildiğini söyledi. Kurucu Rooter’in bahsettiği hesaplardan birinin Alameda Research ile bağlantılı olduğu öne sürüldü ve bu konuda manipülasyon suçlamalarını güçlendirdi.

Alamede Research tarafından yapıldığı iddia edilen bu manipülasyonun, IDO’nun büyük şirketler tarafından desteklendiğine ve piyasa değerinin yükseldiğine dair bir illüzyon yaratmak ve bir FOMO (Fırsatı kaçırma korkusu) başlatmak için olduğu belirtildi.

Rooter, konuyla ilgili paylaşımında dikkat çeken şu ifadelere yer verdi:

Kimin cepleri derin ve Solana’ya ilgisi var? Veriler blokzincir üzerinde kayıtlı olduğu için spekülasyon yapmamıza gerek yok. İki farklı hesabın aynı anda yatırım desteğinde bulunduğunu görebilirsiniz. Alameda’nın eylemleri SBF’nin (FTX CEO’su) ideolojisini yansıtıyor. Kar tüm günahları siler, amaçlar araçları haklı çıkarır.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!