Dünya genelinde kripto paraların ne kadar ve ne denli kabül gördüğünün verisini araştıran bir şirket olan CoinMap, yeni bir rapor yayınladı. Raporda, dünya genelinde Bitcoin...

Son 5 Yılda Global Bitcoin Kabulü Tam 7 Kat Arttı

Dünya genelinde kripto paraların ne kadar ve ne denli kabül gördüğünün verisini araştıran bir şirket olan CoinMap, yeni bir rapor yayınladı. Raporda, dünya genelinde Bitcoin kabül oranının, Aralık 2013’ten bu yana tam 7 kat arttığına vurgu yapılırken, ülke ve sektör bazında da detaylı bir rapora yer verildi.

CoinMap, raporunda dünyada kripto para kullanım ve kabül oranının en fazla arttığı yerin Güney Amerika ülkeleri olduğunu ifade ederken; Venezuela, Kolombiya ve Ekvador gibi ülkelerdeki artmış oran çok dikkat çekti.

Dünya genelinde yaptıkları işlerde Bitcoin’i bir ödeme metodu olarak kabul eden işletme sayısının 7 kat arttığına vurgu yapılırken; 2013 yılının Aralık ayında global çapta 1800 olan işletme sayısının, günümüzde ise 14 bin 500’e kadar çıktığına vurgu yapıldı.

Şu anda Bitcoin kabulünün en fazla görüldüğü yerler ise, 2013 yılında da Bitcoin’i tanıyan ve bilen ülkeler olarak ön plana çıktı. Başta Avrupa ve İngiltere olmak üzere, Güney Kore, Japonya ve Tayvan’a ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde de kripto paralar çok ciddi bir kabul oranı görüyor.

Orta Doğu ülkelerinin büyük çoğunluğunun halen bu konuda geri kaldığı da görülüyor. Aynı zamanda otoriteler, CoinMap’teki verilerin çok heyecanlandırıcı olduğunu kabul etse de, yine de bu durumun gerçek bir kullanım patlaması yaşandığı yönünde yorumlanmaması gerektiğini çünkü BTC kabul eden işletmelerden kaçının aktif olarak BTC kullandığının bilinmediğini ifade ediyor.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.