Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Son Günlerin Popüler Meme Coin’i Ağır Darbe Aldı: Fiyat Düşüşe Geçti

Elon Musk’ın yapay zeka modeli Grok’tan esinlenerek oluşturulan GROK token, sosyal medyada çıkan bir iddianın ardından düşüşe geçti.

DEXTools verilerine göre GROK, günlük olarak %30’dan fazla değer kaybetti ve 0,012 dolara geriledi. GROK fiyatındaki düşüş, projenin aslında bir dolandırıcı tarafından geliştirildiği iddiasının ortaya atılmasıyla başladı.

ZachXBT tarafından yapılan paylaşıma göre GROK token için kullanılan Twitter hesabı, geçmişte daha farklı bir dolandırıcılık projesi için de kullanılıyordu.

Elon Musk’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yapay zeka modelinden esinlenilerek geliştirilen token, merkeziyetsiz finans (DeFi) platformlarında piyasaya sürüldükten sonra kısa sürede 20 kat değer kazandı.

Lookonchain tarafından yapılan paylaşıma göre GROK’a piyasaya girdikten kısa süre sonra yatırım yapan bazı yatırımcılar, ZachXBT’nin paylaşımı sonrasında hemen GROK satarak yüz binlerce dolar kazanç sağladılar.

Sosyal medyadaki bazı kullanıcılar, projenin dolandırıcılık amacıyla geliştirilmediğini savunuyor. Bir GROK geliştiricisinin dolandırıcılık iddiaları çıktıktan sonra cüzdanındaki tüm GROK tokenları yakarak yok etmesi, bazı takipçilerin güvenini kazandı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!