Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX Altcoin Transferlerini Sürdürüyor: Ethereum, Solana ve MATIC’i Borsaya Taşıdı!

İflas eden kripto para borsası FTX, bir kez daha milyonlarca dolar değerinde kripto parayı satış yapmak için transfer etti.

FTX kripto para satışlarına hız kesmeden devam ediyor. İflas sürecinde olan borsa alacaklılarına geri ödeme yapabilmek için düzenli olarak milyonlarca dolar değerinde altcoin satıyor.

Spot On Chain tarafından sunulan güncel verilere göre 14 Kasım günü harekete geçen borsa, satış amacıyla 13,5 milyon dolar değerinde 250 bin SOL, 7,41 milyon dolar değerinde 8,27 milyon MATIC, 3,1 milyon dolar değerinde 1.500 ETH’yi borsalara transfer etti.

Şimdiye kadar FTX ve Alameda borsalara 438 milyon dolar değerinde 42 varlık aktardı. FTX’in elinde halihazırda satabileceği 180 bin dolar değerinde 3.408 SOL kaldı. Fakat borsa tarafından kilitli olarak tutulan ve çoğunluğu 2027-2028 yılında serbest kalacak 42,2 milyon adet SOL bulunuyor.

FTX son olarak 8 Kasım tarihinde 8 farklı altcoin özelinde on milyonlarca dolar değerinde satış gerçekleştirmişti.

Geçtiğimiz eylül ayının başında ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi FTX’in yatırımcılarına geri ödeme yapabilmesi için elindeki kripto paraları satmasına yeşil ışık yakmıştı. Buna ek olarak FTX kısa süre önce ABD Delaware iflas mahkemesine 744 Milyon dolar değerinde Grayscale ve Bitwise varlıklarını satmak için başvuruda bulunmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!