verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sporting Lizbon ve Spezia, Bitci ile Olan Sponsorluk Anlaşmalarını Sonlandırdı

Portekiz futbol kulübü Sporting Lizbon ve İtalyan ekibi Spezia, Türk kripto para borsası Bitci Teknoloji AŞ ile olan sponsorluk anlaşmalarını iptal etti.

Bloomberg’in 24 Şubat tarihli haberine göre konuyla ilgili bir kaynak Portekiz’in önde gelen futbol takımı Sporting Lizbon‘un ve İtalyan futbol ekibi Spezia‘nın, Bitci ile olan sponsorluk anlaşmalarını sonlandırdığını söyledi.

Haberde, Bitci ile geçtiğimiz eylül ayında sponsorluk anlaşması imzalayan Sporting Lizbon‘un bu kararı, Bitci’nin ödemelerini yapamaması nedeniyle aldığına yer verilirken Spezia’nın kararı için bir neden verilmedi.

Geçtiğimiz haftalarda Formula 1 takımı McLaren Racing‘in de  benzer sebeplerden dolayı Bitci ile olan sponsorluk anlaşmasını sonlandırdığı bildirilmişti. Ayrıca haziran ayında İngiltere Premier Ligi takımlarından Wolverhampton Wanderers (Wolves) ile yapılan anlaşma da duyurulmasına rağmen henüz hayata geçmedi.

Bitci, geçtiğimiz yıl hem Brezilya hem de İspanya milli futbol takımlarının yanı sıra İskoç Premiership takımı Rangers da dahil olmak üzere çok sayıda kulüp için taraftar token’larını piyasaya sürmüştü.

Bitci, geçtiğimiz ay Brezilya ve İspanya‘da başlatacağı kripto platformları ile Türkiye’nin ötesinde, uluslararası alanda genişleme planlarını açıklamıştı.

Koin Bülteni, Bitci Teknoloji AŞ ile iletişime geçti ancak haberin kaleme alındığı anda henüz bir yanıt alamadı.