verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

46.7 Trilyon Dolarlık Varlığı Denetleyen Banka, Dijital Varlık Saklama Platformu Kuruyor

46.7 trilyon dolarlık varlığı denetleyen dünyanın en büyük custody bankası Bank of New York (BNY) Mellon, kurumsal müşterilerine kripto para hizmeti sunabilmek için dijital varlık saklama platformu kuracağını duyurdu. 

BNY Mellon, ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde başlayacak olan platformun daha sonra piyasa talebine göre dünya çapında yayılabileceğini söyledi.

City AM tarafından hazırlanan rapora göre müşteriler, Dijital varlık saklama platformu Fireblocks tarafından geliştirilecek olan BNY Mellon kripto para cüzdanlarında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) saklayabilecekler. Regülatörler tarafından gerekli onaylar alındıktan sonra hizmetin kademeli bir şekilde artacağı ve token’laştırılmış diğer dijital varlıkların entegre edilebileceği söyleniyor.

BNY Mellon’un bu hizmeti 2022 yılı içerisinde sunmayı planladığı düşünülüyor.

ABD’de başlayacak olan planlarının Birleşik Krallık’a kadar uzanabileceğini tahmin ettiğini söyleyen BNY Mellon dijital varlık saklama başkanı Talia Klein:

İngiltere’de gerçekten aktif bir dijital varlık kullanımı bulunuyor.

dedi.

BNY Mellon, geçtiğimiz yıl temmuz ayında Grayscale Investments ile iş birliği yaparak Bitcoin ile alakalı bazı hizmetleri sunmak istediklerini duyurmuştu.

Koin Bülteni tarafından bildirildiği üzere BNY Mellon kısa bir süre önce, kripto para birimi ürünlerini izlemeye ve analiz etmeye yardımcı olmak için blockchain veri platformu Chainalysis ile bir ortaklık kurduğunu açıklamıştı.

İlgili yazı:  Bank of New York (BNY) Mellon, Kullanıcılarının Kripto İşlemlerini İzlemek İçin Chainalysis ile Ortaklık Kurdu