verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jack Dorsey’nin Şirketi Square, Bitcoin Cüzdanı Üretecek

Jack Dorsey’nin şirketi Square, sosyal medya üzerinden yapılan açıklamayla Bitcoin (BTC) için bir donanım cüzdanı üretme kararı aldığını açıkladı. Twitter’ın da CEO’su olan Dorsey, şirketin böyle bir planı olduğunu ilk olarak 4 Haziran’da açıklamıştı.

Bitcoin kullanıcıları, sahip oldukları kripto paraları özel anahtarlarını kendilerinin kontrol ettiği cüzdanlarda saklayabildiği gibi, bu coinleri başka bir partinin kontrolünde olacak şekilde de saklayabiliyorlar.

  • Square’in donanım müdürü Jesse Dorogusker, insanların Bitcoinlerini kendi başlarına saklamasını yaygınlaştırmak için yeni bir donanım cüzdanı üreteceklerini duyurdu.

  • Cüzdanın Bitcoin’e ve mobil kullanıma öncelik verilecek şekilde geliştirileceği, global çapta dağıtımının olacağı ve coinlerini kendi başlarına saklamak isteyenlere “destek” olması amacıyla çoklu-imza (multi-sig) özelliğine sahip olacağı belirtildi.

  • Twitter’ın ve Square’in CEO’su Jack Dorsey, geliştirilecek donanım cüzdanında “erişilebilirliğin ve güvenliğin bir arada olması” gerektiğini söylemiş, böyle bir cüzdan geliştirmeleri halinde bunu Cash App’e entegre edeceklerini belirtmişti.
Görsel. Jack Dorsey (Joi Ito, Flickr, görsel Koin Bülteni tarafından değiştirilmiştir)