verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Steam’e Blockchain Alternatifi Geliyor: Firma, 5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Çin merkezli Blockchain oyun şirketi Unitopia, yaptığı açıklama ile çeşitli fonlardan toplamda 5 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu. Yapılan açıklamada, bu fonlar ile birlikte, şirketin dünyaca ünlü oyun platformu Steam’e Blockchain alternatifi getirmeyi amaçladığı ifade edildi.

Çin’in ünlü oyun geliştirici firmalarından birisi olan Electronic Soul’un araştırma merkezi olarak da fonksiyon gösteren Unitopia’dan yapılan açıklamada şirketin Shuimu Fenghua Fund, Link Hui Capital, Jun Joint Venture, Digital Chain Capital ve Super Brain Fund adlı yatırım fonlarından 5 milyon dolarlık yatırım aldığı açıklandı.

Platformda yer alacak tüm oyunların merkeziyetsiz bir yapıda olacağı da ifade edilirken, oyunlardaki tüm finansal işlemlerin de akıllı kontratlar aracılığı ile yönetileceği not düşüldü.

Kullanıcıların satın alıp oyunlar oynayabildiği Steam platformuna benzer bir platform yapıp bu alanda bir alternatif oluşturmak isteyen firmanın nasıl bir yol izleyeceği ise, daha şimdiden merak konusu oldu. Ancak bilinen bir gerçek var ki, o da; Blockchain teknolojisinin etki gücünün diğer birçok alanda olduğu gibi, oyun sektöründe de yansımaya başladığı.

Daha önce de, bu ayın başında bir başka Blockchain odaklı oyun geliştiricisi Lucid Sights, toplamda 6 milyon dolarlık yatırım almıştı. Son dönemde iyi işler yapan firmanın, bu para ile kendi oyunlarını geleneksel pazarlara açması ve yeni oyunlar için araştırma geliştirme süreçlerine hız vermesinin amaçlandığı da, gelen haberler arasında yer aldı.

Leave a comment