verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Steve Wozniak: Ethereum Kripto Paraların Apple’ı Olacak!

Kripto para dünyasında ilgi çekici haberlerin asla sonu gelmiyor. Steve Wozniak, Ethereum’un önünde çok parlak bir dönem olduğunu düşünüyor. Aslında Steve Ethereum’un ”Kripto paraların Apple’ı’‘ olacağı konusundan da emin gözüküyor. Bu kendi içinde bile dikkate değer bir açıklama olmasına rağmen kripto para endüstrisinin şu sıralar korkunç bir şekilde ihtiyacı olduğu  o sağlıklı artışa katkı sağlayabilir.

Steve Wozniak’ın ön görü yeteneğine sahip birisi olduğu bilinen bir gerçek. Onun ön görüsü Apple’ı bugünkü başarılı konumuna getiren şey. Steve ayrıca teknoloji dünyasında devam etmekte olan gelişmelerden de haberdar olmaya devam ediyor. Bu haftanın başlarında kendisinin büyük bir Facebook hayranı olmadığını ve şirketin gitmekte olduğu yönü tasvip etmediğini açıkça belirtti. Facebook’un şüpheli işlemlerle dolu bir yığın haline geldiği şu günlerde Wozniak, Facebook’tan kurtulmaya çalışan tek kişi değil tabii ki.

Steve Wozniak Ethereum İçin Potansiyel Görüyor

Büyük ihtimalle daha ilginç olan açıklama ise Steve Wozniak’ın kripto paraları onaylayan ve destekleyen birisi olmasıdır. Wozniak elinde bir miktar Bitcoin ve Ether bulunduruyor. Bir kaç ay önce bu kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı ve bunları bu hale getiren şeyin ne olduğu hakkında daha derin araştırmalar yapmaya başlamıştı. Uzun dönemi kapsayan bir bakış açısı ile görünen o ki Ethereum’un başarılı olma şansı daha yüksek. İnsanların göz ardı etmemesi gereken önemli bir fikir gibi görünüyor.

Daha da ayrıntılandırmak gerekirse, Steve Wozniak Ethereum’u destekliyor çünkü, Bitcoin veya diğer bir çok kripto para biriminin aksine Ethereum’un gerçek bir platform olduğuna inanıyor. Bu merkeziyetsizliğe dayanan bir eko sistem. Uygulamalar, araçlar veya başka servisler ile de olsa fırsatlar ciddi anlamda uçsuz bucaksız. Wozniak, Ethereum’un kendisi şirket bünyesinde olduğu sıralardaki Apple kadar başarılı olabileceğini bile belirtiyor.

Değerlendirmesinde haklı olup olmadığı ise hala kesinleşmeyi bekliyor. Steve Wozniak’ın halka açık bir şekilde Ethereum’u geleceğin kripto para birimi olarak onaylaması bir çok fırsatı aralıyor diyebiliriz. Böyle bile olsa Ethereum’un gelecekte çözmesi gereken bir kaç büyüyen yarası ve meselesi mevcut. Gelişmeler gerçekleşmekte olup proof-of-stake (pay ispatı) sistemine geçiş ufukta gözükmeye başladı bile.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment