Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Telegram Üzerinde Yeni Özellik: Bitcoin ve 2 Kripto Para ile Ödeme Yapılabilecek!

Telegram’a entegre çalışan ödeme uygulaması Wallet tarafından Bitcoin (BTC), Tether (USDT) ve Toncoin (TON) ödemelerine olanak tanıyan WalletPay’i duyuruldu.

The Open Network (TON) blokzinciri üzerine inşa edilen ve halihazırda Telegram sohbetleri aracılığıyl  kripto para transferlerine izin veren Wallet, kripto para ödemelerinin de önünü açtı. WalletPay isimli bot altyapısı sayesinde Telegram aracılığıyla Bitcoin, Tether ve Toncoin ile ödeme yapılabilecek.

Telegram botu olarak işlev gören WalletPay, kullanıcılar ve bireysel işletmeler arasındaki kripto para ödeme işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. WalletPay kullanıcılarının cüzdanlarında kripto para tutması gerekmeyecek ve sadece banka kartı aracılığıyla kripto para alıp bunları ödemeler için kullanabilecekler.

Wallet ekibi konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Geçmişte kripto para birimi ödeme sistemlerine veya bunlara bağlı benzer ürünlere bağlantıları olan nispeten ilkel botlar şeklinde DIY çözümleri mevcuttu. WalletPay ile tüccarlar artık Telegram uygulaması içinde kripto para ödemelerini sorunsuz bir şekilde kabul edebiliyor ve ödemeleri doğrudan sohbetler içinden yapabilme gibi özellikler mevcut.

WalletPay sözcüsü ayrıca söz konusu hizmetin ABD ve Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından kara listeye alınan ülkelerde hizmet vermeyeceğini belirtti. WalletPay bu kapsamda İran, Myanmar ve Kuzey Kore gibi ülkelerde kullanılamayacak.

TON Vakfı tarafından yapılan açıklamada Telegram üzerinden gerçekleştirilecek ödemelerin basit ve hızlı yapısına yer verildi:

Sorunsuz ve basit ödeme süreci, kullanıcılara sunulan bot ile veya Telegram’daki web uygulamasında sadece birkaç dokunuş gerektiriyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!