Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Telegram Web3 Altyapısı İçin Bu Altcoin’i Seçti: Fiyat Uçuşa Geçti!

Telegram, The Open Network’ü (TON) resmi Web3 altyapısına dahil edeceğini ve “TON Space” isimli kripto para cüzdanını bu kapsamda uygulama üzerine entegre edeceğini duyurdu.

Dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamasıTelegram, uzun zamandır beklenen açıklamayı yaparak The Open Network’ün geleceğine dair bir resmiyet kazandırdı. Şirket tarafından 13 Eylül günü yapılan açıklamada, Web3 çalışmaları için tercih edilen blokzincirinin The Open Network blokzinciri olduğu resmen duyuruldu.

The Open Network Foundation tarafından yapılan açıklamada, bu kapsamda “TON Space” isimli kripto para cüzdanın da uygulamaya entegre edileceği belirtildi. TON Space, halihazırda Telegram Wallet kullanıcılarının hizmetine açıldı. Öte yandan Ton Space’in küresel çapta kullanıma açıklaması Kasım ayını bulacak. Kasım ayından itibaren ABD dışında tüm dünyanın kullanımına açılacak. Kullanıcılar kripto para cüzdanına Telegram uygulamasının ayarlar bölmesi üzerinden erişilebilecek.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Telegram’ın baş yatırım sorumlusu John Hyman, yapılan entegrasyonu Web3 ve Web2 sınıfları arasında şimdiye kadar sağlanan en büyük ortaklık olarak nitelendirdi:

Dijital mülkiyet haklarını tüm kullanıcı tabanımızın eline veriyoruz. Aynı zamanda TON projelerine, şimdiye kadarki en büyük Web3-Web2 ortaklığında kitlemize ulaşmaları için araçlar sağlıyoruz. Telegram’ın misyonu her zaman ifade özgürlüğünü sağlamak olmuştur. Kullanıcıların kendi kimliklerini ve varlıklarını yine kendi ellerinde tutma hakkına sahip olduklarına inanıyoruz.

CoinGecko verilerine göre haber akışına paralel olarak %14,35 yükselen TON 1,725 dolar seviyesinden 1,971 dolara ulaştı. TON yazım esnasında 1,93 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!