verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Telegram’dan Kripto Para Topluluğunu İfşa Edeceğini Söyleyen Kullanıcı Hakkında Açıklama

Kripto para topluluğu arasında popüler olan mesajlaşma uygulaması Telegram, birçok suç işlediğini iddia ettiği kripto para fenomenlerini ve gruplarını ifşa edeceğini söyleyen kullanıcı hakkında açıklamada bulundu.

The Block’un haberine göre Telegram, “adyingnobody” adlı Twitter kullanıcısının paylaştığı tweetlerin ve çekmeye çalıştığı dikkatin,aldatmacanın tüm özelliklerini taşıdığını” ve muhtemelen kullanıcıların kripto cüzdanlarının özel anahtarlarını çalma girişimi olduğunu söyledi.

Koin Bülteni ekibi tarafından daha önce bildirildiği üzere, gönderilerde Telegram‘daki bir açıktan faydalanarak kripto topluluğunda önde gelen birçok kişinin mesajlarına eriştiğini ve  mesajları arşivlediğini belirten kullanıcı, içerisinde dolandırıcılıktan suikast girişimlerine kadar birçok suçun bulunduğunu iddia ettiği bu mesajları, belli tarihlerde paylaştığı blockchain adresinden yayınlayacağını söylemişti.

Bir Telegram sözcüsü konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Gönderi, bir aldatmacanın tüm ayırt edici özelliklerini içeriyor. Metnin amacı, insanların özel anahtarlarını çalmak için bazı kötü amaçlı yazılımları indirmesini sağlamak olabilir.

The Block haberde ayrıca benzer bir ada sahip mail adresinden iddiaları özetleyen e-posta aldıklarını ancak daha fazla bilgi talep ettiklerinde geri dönüş alamadıklarını belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!