verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Terra Blockchain’e Bağlı Mirror Protocol Saldırıya Uğradı: Havuzdaki Paralar Boşaltıldı

Terra blockchain’ine bağlı merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü Mirror, saldırıya uğradı ve 2 milyon dolardan fazla para çalındı.

Mirror Protocol’de meydana gelen hatanın düzeltilememesi durumunda saldırganın topluluk havuzundaki geri kalan parayı çalabileceği iddia ediliyor.

Kullanıcıların elindeki varlıkları kullanarak vadeli işlem yapmasına olanak sağlayan bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan Mirror, UST çöküşünün ardından yeni blockchain Terra 2.0’a geçiş yapmamıştı ve eski blockchain üzerinde çalışmaya devam ediyordu.

mBitcoin adıyla bitcoin’e bağlı olması gereken bir kripto parası bulunan protokolün, diğer bazı kripto paralar içinde kendi ürünleri bulunuyor. 

Mirror Protocol tarafından yapılan açıklamaya göre; Bitcoin, Ethereum, Polkadot ve Galaxy Digital’in hissesini temsil eden ürünlerin havuzu boşaltıldı.

Saldırının birkaç gündür devam ettiği ve Mirror’un forumunda “Mirroruser” takma adını kullanan bir kullanıcı tarafından fark edildiği belirtiliyor. Ayrıca kullanıcı saldırıya ait olduğunu düşündüğü birkaç cüzdan adresi paylaştı.

Bunun yanı sıra Mirror Protocol’ün geçtiğimiz yıl 7 ay boyunca saldırıya maruz kaldığı ve bunu sonradan fark ettiği söyleniyor. Block haberine göre, 7 ay boyunca platformdan toplamda 90 milyon dolar para çalınmış.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!