verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Terra CEO’su Do Kwon’dan İlk Detaylı Açıklama: Terra (LUNA) çöküşü hakkında kimse benimle iletişime geçmedi

Terra’nın (LUNA) büyük çöküşünden bu yana ilk defa detaylı bir röportaj veren CEO Do Kwon, milyarlarca dolarlık zararın perde arkası hakkında açıklamalarda bulundu.

Coinage tarafından hazırlanan yeni bir NFTV dizisinde bir saatlik röportaj veren Terra CEO’su Do Kwon, şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Tahminlere göre yaklaşık 40 milyar dolarlık zararın olduğu ve binlerce kullanıcının mağdur edildiği Terra krizi, peşi sıra Voyager Digital, Celsius gibi bir çok bağlantılı borsayı etkilemiş ve kripto para camiasında adeta bir domino yıkımı başlatmıştı. Bu geniş çaplı yıkımın ardından yetkililer, Terra CEO’sunun ve şirketteki yetkili geliştiricilerin ülkeyi terk etmelerini yasakladı ve kripto borsasına baskın düzenledi. Kwon, hem Güney Kore’de hem de ABD’de davalık oldu.

Fakat CEO tarafından aktarılan bilgiler olayın perde arkasının dışarıdan görülene kıyasla çok daha komplike bir şekilde geliştiğini gösteriyor. Şu anda ikamet ettiği Singapur’dan konuşan CEO Kwon tarafından yapılan açıklamada, Güney Koreli müfettişlerin Terra çöküşü hakkında kendisiyle hiçbir temas kurmadıkları dile getiriliyor:

Yapacağım şey, gerçekleri bildiğim şekliyle ortaya koymak. Bu röportajda tamamen dürüst davranacağım ve sonuçları ne olursa olsun bununla başa çıkacağım. Güney Kore’li müfettişler yaşanan olaylardan sonra benimle hiç temasa geçmediler.

Yükseliş dönemi sırasında olası bir düşüş senaryosunu aklından geçirmediğini ifade eden Kwon, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

Kendinizi 100 milyar doları yöneten bir ekosistemin kurucusunun yerine koyun. Bir dizi galibiyetiniz varsa ve bu ölçeğe ulaştıysanız, başarısız olabileceğinizi neredeyse düşünmüyorsunuz. Bu noktada, Terra çökerse neler olabileceğini kelimenin tam anlamıyla bir saniye bile düşünmemiştim.

Program sunucusunun Kwon’a daha önce yaptığı ‘kibirli’ açıklamaları hakkındaki düşüncelerini sormasına yanıt olarak Kwon “Evet, ancak algoritmik stabilcoinler endüstri standardı olmaya başlıyor. Terra üzerine büyük bir bahse girdim ama kaybettim.” ifadelerinde  bulundu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!