verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon Hakkında Interpol’den Kırmızı Bülten Kararı

Son olarak pasaportları Singapur tarafından iptal edilen Terra (LUNA) kurucusu Do Kwon ve 5 arkadaşı hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten ile arama başlatıldı.

Mayıs ayında büyük bir çöküşe sebebiyet veren ve binlerce kullanıcıya mağdur eden Terra krizinin üstünden aylar geçtikten sonra CEO Do Kwon ve ekibi hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Karar geçtiğimiz haftalarda Güney Kore mahkemesi tarafından duyuruldu. Do Kwon’un Singapur’da ikamet ettiğini düşünen Güney Koreli yetkililer geçtiğimiz günlerde Singapur hükümetine Kwon’un pasaportunu iptal etmeleri konusunda talepte bulunmuştu. Pasaportlar Singapur tarafından iptal edildi fakat ve Kwon ve 5 arkadaşının ülkeden çoktan ayrıldıkları fark edildi.

Gelişmelerin ardından Do Kwon kaçak olmadığını ve her türlü yetkili ile görüşmeye hazır olduğunu ifade eden bir gönderi paylaşsa da tüm bunların zaman kazanmak için yapılan yanıltıcı hamlelerden ibaret olduğu anlaşıldı.

Bunun fark edilmesinden sonra Güney Kore söz konusu şahıslar hakkında Interpol‘e başvurmuş ve kırmızı bültenle aranmalarını talep etmişti.

Bloomberg tarafından paylaşılan sıcak bir habere göre Interpol, Güney Kore’nin bu teklifini değerlendirdi ve yürürlüğe soktu. 60 Milyar dolarlık çöküşten sorumlu kripto para yöneticilerinin resmi olarak Interpol tarafından kırmızı bültenle arandıkları bildirildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!