Merkeziyetsiz uygulama ve akıllı kontrat platformu olan Tezos, 11 Ocak Cuma günü yaptığı bir duyuru ile, yönetici ekibin genişlettiğini ve üç yeni işe alım yaptığını...

Tezos Foundation Ekibini Büyütmeye Devam Ediyor – Firmaya Yeni CFO ve İki Başka İsim Katıldı

tezos

Merkeziyetsiz uygulama ve akıllı kontrat platformu olan Tezos, 11 Ocak Cuma günü yaptığı bir duyuru ile, yönetici ekibin genişlettiğini ve üç yeni işe alım yaptığını duyurdu.

Şirkete katılanlar arasında Avukat Ulrich Sauter, yatırım yöneticisi ve profesör Eelco Fiole ve blockchain ve teknoloji girişimcisi Lily Liu bulunuyor. Sauter,Baş Hukuk Müşaviri olarak, Fiole CFO olarak, Lily Liu ise yönetim kurulu danışmanı olarak Tezos Foundation’a katıldı.

Tezos özellikle firma içerisinde yaşanan kavgalar ve birkaç hukuk firması tarafından dava edilmesi ile tanınan bir proje haline geldi. İsviçre merkezli kripto para ve blockchain projesi Tezos, 2017 yılının Temmuz ayında ICO projesi başlatmış ve o tarihin piyasa değerine göre 232 milyon dolarlık fon toplamıştı. Daha sonra toplanan fonları boşa toplanmış olabileceği ve planlanan token’in veya platformun asla piyasaya çıkmayacağı spekülasyonları üzerine, kullanıcılar Tezos’u adeta eleştiri yağmuruna tutmuştu.

ICO projesinin ardından Tezos’un önde gelen iki ismi Kathleen ve Arthur Breitman tarafından başlatılan içsel kavgalar daha da büyüdü ve şirket birden fazla davaya tanıklık etti ki sonuç olarak ana ağ ve token süreci oldukça yavaş ilerledi. En sonunda 17 Eylül tarihinde ana ağa geçeceğini duyuran Tezos, o tarihten itibaren kısa vadeli bir sıçrama yaşasa da, daha sonra inanılmaz bir düşüşe geçmişti.

Tezos Foundation başkanı Ryan Jesperson, yeni işe alımlar hakkında ”bunların şirketin yapısını güçlendirdiğini ve beraber daha iyi işlere imza atacaklarını” ifade etti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.