verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tom Lee Bitcoin’in 10 Bin Dolar Olacağına Hala İnanıyor

Kripto para sektörünün önde gelen isimlerinden Tom Lee, Bitcoin fiyatının bu yıl sonuna dek 10 bin dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyor.

Fundstrat Global Advisors’ta görev alan Tom Lee, geçtiğimiz günlerde kripto para piyasasının performansıyla ilgili yeni yorumlar yaptı. MarketWatch’a konuşan Lee, kripto para piyasasına özellikle son zamanlarda daha fazla yatırımcının gelmeye başladığını ve bu durumun piyasanın gelişimine katkı sağlayacağını belirtti.

Küresel ekonomiden bahseden Lee, pek çok piyasanın kötü durumda olduğunu ve bunun aslında kripto para piyasası için olumlu olduğunu düşünüyor. Öyle ki Lee’ye göre küresel piyasalardan kaçan yatırımcılar kripto para piyasasına geçiş yapmaya çalışıyorlar.

Küresel piyasalardaki olumsuz atmosferin kripto paraları olumlu yönde etkileyeceği düşüncesi yalnızca Lee’ye ait değil. Naeem Aslam gibi isimler de buna benzer görüşlere sahipler. Aslam bundan bir süre önce Dünya genelindeki merkez bankaları tarafından alınan kötü kararlar hakkında şu yorumu yapmıştı:

“Şaka gibi para politikaları görür olduk. İnsanlar Federal Rezerv’in bağımsızlığını ve tam olarak neler yapabileceğini sorgulamaya başladılar ve bu böyle devam ettikçe daha fazla insan dijital paralara geçiş yapacak.”

Leave a comment