Fundstrat Global'in CEO'su ve ünlü kripto para yorumcusu Tom Lee, CNBC ile yaptığı güncel bir röportajda yatırımcıların hala ''zor bir piyasada'' en iyi seçenek olarak...

Tom Lee: ”Bitcoin Zorlu Bir Piyasadaki En İyi Evdir”

Tom Lee Bitcoin

Fundstrat Global‘in CEO’su ve ünlü kripto para yorumcusu Tom Lee, CNBC ile yaptığı güncel bir röportajda yatırımcıların hala ”zor bir piyasada” en iyi seçenek olarak Bitcoin’i gördüklerini ifade etti.

”SEC’in Bitcoin’in bir emtia olduğunu söylemesinden… olası bir borsa yatırım fonuna kadar olan haberler yatırımcıların bitcoin’in zor bir piyasadaki en iyi ev olduğuna karar vermesine neden oluyor.”

BTC fiyatı Ağustos ayının başında 7.770 dolar seviyelerinde başlangıç yapmış olmasına rağmen, 6.850 dolarlara kadar düştü. Basın saatine göre ise 7.064 dolardan işlem görmekte.

Lee konu hakkında şunları ifade etti:

”Bitcoin eğer bu seviyelerde tutunabiliyorsa henüz yıkılmamıştır. Bence insanlar bunun geri 6.000 dolar seviyesine düşüp, daha sonra ayı piyasasından asla geri dönmeyeceğinden korkuyor.”

Lee bunun yanı sıra BTC fiyatının piyasadaki durumunun iyileşmeye başladığını ve bunun iyiye işaret olduğunu da vurguladı.

BTC Eski İhtişamına Geri Mi Dönüyor?

Dün, Bloomberg‘in aldığı bir bilgiye göre, Goldman Sachs‘ın gelecek bir tarihte kripto depolama hizmeti sunacağı olayı gün yüzüne çıkmıştı. New York Menkul Kıymet Borsasının sahibi olan Intercontinental Exchange’in bu hafta yaptığı duyuru da çoğu kripto para taraftarında olumlu bir etki yaratmıştı.

Ancak ne yazık ki bu haberler piyasada beklenen etkiyi yaratmadı ve BTC inanılmaz bir düşüş yaşadı. Daha sonra Starbucks’ın kripto para ile kahve satacağı haberi gelmişti ancak Starbucks bunları yalanlayıp şu an için direkt kripto para alışverişi hizmeti sunmadıklarını duyurmuştu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.