verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tron Kurucusu: 2018 Sadece Başlangıç, Hedeflerimize Adım Adım Ulaşacağız.

İlk çeyrek bazı küçük aksamalar ile beraber kesinlikle bütün Tron topluluğu için heyecan verici bir dönem oldu. Bu ayın 25’inde, sanal makine uyarlayıcısı kullanarak Ethereum Sanal Makinesi (VM) ile tam uyumluluk sağlayacak olan  TronVM v.0.1 versiyonunun piyasaya çıkması planlanmakta.

Tron takımı topluluğa gönderdiği bir mektupta, bütün Ethereum geliştiricilerinin bu adaptörü kullanarak herhangi bir sorun ile karşılaşmadan Ethereum dAPP (merkeziyetsiz uygulamalar) projelerinden Tron’a geçiş yapabileceklerini belirttiler. Ek olarak takım ayrıca Tron platformuna geçiş yapacak olan Ethereum geliştiricileri için bir ödül programı da açıkladı.

Odyssey 2.0 projesi ise istikrar sağlamaya odaklı eş zamansız fotoğraf çekme, yanıtlama ve yüksek kullanılırlık özellikleri ile çok daha fazla olanak sağlıyor. Starvation (kıtlık, Bir algoritmada sıra bekleyen işlere bir türlü sıra gelmemesi durumu) ve DDOS sorunları ise bu versiyon ile çözüme kavuşturulmuş ve blockchain aracılığıyla yapılan kaynak kullanımının normal dağılımı kullanıcıların herhangi bir işlem ücreti vermemesini garanti altına alıyor.

Ayın sonuna doğru gerçekleşecek olan Ana ağ versiyonu Odyssey 2.0 piyasaya sürümü planına göre, sonraki günlerde 24 Haziran tarihine kadar bir test dönemi göreceğiz. Deneme süreci hemen ertesi günü olacak olan Super Representative Election (süper yetkili seçimi) ardından ayın 25’inde yapılacak olan Genesis Blok’unun hazırlanmasını da destekleyecek. Bu seçimler Tron ağının bel kemiğini oluşturacak olan bireyleri ve kurumları seçmeye yardımcı olacak.

Bunlara ek olarak Tron dAPP ekosistemi ağında gelişmekte olan 20 startup ile beraber şekil almaya başladı. Startuplar ve ekosistem yoğruldukça topluluk seçim denemesi de dahil bir çok şeyi indirip test edebilecek. Resmi dAPP’ler bu ayın 25’inde piyasaya sürülecek olan ana ağ’dan sonra hayata geçecek.

Kurucu Justin Sun gönderdiği mektupta takımı ile ilgili şunları açıkladı:

”Ticarileşme ve büyümeye odaklı yeni bir kripto para evresinin kapılarını aralayacağız ve gelecek nesle altyapı hazırlayıp küresel dAPP gelişimi için gereken yolları aralayacağız.”

Justin bugün attığı bir tweette ise şunları dile getirdi:

”Ana ağın piyasaya sürümüne 21 gün kaldı! #TRON en çok kullanıcı oranı ile en rekabetçi ve bilinen blockchain’lerden birisi olacak.  1.08M+ kullanıcı sayısı ile OMG ve EOS’un toplamından daha fazla bir miktar ile ETH platformundan #1 olarak mezun olduk. ETH sadece bir başlangıçtı şimdi sıra asıl harekete geldi.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment