Dünyanın en önde gelen kripto para haber sitelerinden birisi olan CoinDesk, Türk Lira'sının 10 Ağustos günü yaşadığı düşüşü manşetine taşıdı. Site, Coinmarketcap verilerine bakıldığında Türk kripto para...

Türk Lirası’nın Düşüşü, Dünya Kripto Para Basınında! Türk Kripto Para Borsa Volümleri Tavan Yaptı

türkiye de bitcoin'in durumu

Dünyanın en önde gelen kripto para haber sitelerinden birisi olan CoinDesk, Türk Lira’sının 10 Ağustos günü yaşadığı düşüşü manşetine taşıdı.

Site, Coinmarketcap verilerine bakıldığında Türk kripto para borsaları BtcTurk, Paribu ve Koinim borsalarının 24 saatlik hacimde %100’ü aşkın bir artış yakaladığını belirtti. Ülkenin en büyük borsası olan BtcTurk’un ise 11.6 milyon dolarlık bir hacim yakaladığını belirten CoinDesk, Türk Lirası’nın tarihte dolara karşı en düşük seviyeyi bulduğunu ifade etti.

Türkiye ve ABD arasında yaşanan siyasi gerilimin bunda büyük etkisi olduğu ifade edilirken, konuyla ilgili Türk hükümetinin bir ulusal kripto para tasarısını gündemine aldığı da ifade edildi. Haberde, Türkiye’nin ulusal kripto para konusunda atılım yapmayı düşünen tek ülke olmadığı ve İran’ın da aynı konuya eğildiği belirtildi.

Ancak bununla birlikte Türk bankalarının ve Türkiye’nin kripto paralar konusunda İran’a kıyasla çok daha dostane olduğu belirtilirken, bundna dolayı Türk yatırımcıların pek bir sorun yaşamasının mümkün olmadığı da belirtildi.

Türkiye’de bir Bitcoin şu anda BtcTurk borsasında 38 bin 789 Lira’dan işlem görüyor.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.