Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Turkcell CEO’su: “Kripto Para İşine Girmeyi Düşünmüyoruz”

Turkcell CEO’su Murat Erkan, blockchain teknolojisine yatırım yapmayı sürdüreceklerini ama “kripto para işine girmeyi düşünmediklerini” açıkladı.

Turkcell CEO’su Murat Erkan, şirketin ikinci çeyrek performansıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında Turkcell’in blockchain ve kripto para teknolojileriyle ilgili planlarından bahsetti.

Erkan, “Kripto para işine girmeyi düşünmedik, düşünmüyoruz da. Ama zaten blockchain bir tek kripto paradan ibaret değil. O yüzden biz bu konuda yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Turkcell CEO’su tarafından yapılan açıklamalara göre şirket, blockchain teknolojisinden halihazırda faydalanıyor. Mevcut kullanım alanlarından birinin fraud vakaları olduğunu söyleyen Erkan, şu açıklamayı yaptı:

“Örneğin fraud konusunda blockchain teknolojisini kullanarak operatörler arasında iş birliği yapıyoruz. Kimse kimsenin verisini görmeyecek şekilde, veriler blockchain üzerinden paylaşılıyor ancak bir fraud vakası olduğunda blockchain alarm üretiyor ve aksiyon alabiliyoruz.”

Şirket olarak blockchain teknolojisine uzun süredir yatırım yaptıklarını ve bu stratejiyi sürdüreceklerini belirten Erkan, blockchain tabanlı ürün ve hizmetlere gösteren ilginin ve talebin de büyüdüğünü ekledi.

Turkcell tarafından bugün açıklanan bilgilere göre şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla %46’lık artışla 12,5 milyar TL gelir elde etti. Şirketin FAVÖK’ü ise ikinci çeyrekte %45,1 oranında artarak 5 milyar TL oldu. Erkan, şirket olarak gösterdikleri performansı şöyle yorumladı:

“Doğru planlama ve belirlediğimiz stratejik odak alanlarımız sayesinde salgın koşullarına rağmen bu yıl da müşterilerimize kesintisiz ve yüksek kalitede hizmet sunarak ilk yarıyılı başarıyla geçirdik. Bu doğru oyun planımızı sürdürerek müşterilerimizin kalbine ve aklına hitap eden çözümlerimizle belirlenen yıl sonu hedefleri doğrultusunda büyümeye devam edeceğiz. Bu zorlu dönemde olduğu gibi önümüzdeki çeyreklerde de iletişim teknolojileri alanında müşterilerimize en kaliteli hizmetleri sunarak ve ülkemizin dijital dönüşümüne öncülük ederek güçlü performansımızı sürdüreceğimize inanıyorum.”

 

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!