verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), NFT Tabanlı Oyna-Kazan Modelinde Bir Mobil Oyun Piyasaya Sürdü

İsviçre merkezli Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), blockchain oyun stüdyosu nWay ortaklığı ile NFT tabanlı oyna-kazan (P2E) modelinde çok oyunculu bir mobil oyunu piyasaya sürdü.

The Sandbox‘ın ana şirketi Animoca Brands‘ın bir yan kuruluşu olan nWay, 3 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile birlikte NFT tabanlı oyna-kazan modelinde çok oyunculu bir mobil oyun olan “Olympic Games Jam: Beijing 2022“i duyurdu. Açıklamaya göre 2022 Pekin Kış Olimpiyatları temalı ücretsiz oyunu oynayacak kişilerin herhangi bir kripto cüzdanına sahip olmaları gerekmeyecek.

Oyun, oyuncuların “Olympic NFT” dijital pinleri kazanmak için bir dizi kış sporunda rekabet etmelerine imkan sağlayacak. Bu pinler, oyuncuların daha yüksek seviyelere, belirli karakter görünümlerine ayrıca daha iyi kontrol ve daha yüksek hız gibi diğer oyun içi yeteneklere sahip olmalarına özel erişim sağlayacak.

Oyunun, oyuncuların ve NFT koleksiyonerlerinin yalnızca Olimpiyat Oyunlarına katılmalarına değil aynı zamanda bir Olimpiyat tarihine sahip olmalarını sağlayacağını söyleyen Way CEO’su Taehoon Kim konu ile ilgili;

Olimpiyat Oyunları, dünyanın en büyük spor kutlamasıdır. Farklı oyun becerilerine sahip herkesi kitlesel bir şekilde bu küresel kutlamaya dahil etmek için parti oyunlarından daha iyi bir tür düşünemiyoruz.

açıklamalarında bulundu.

Apple App Store ve Google Play’in bulunduğu tüm ülkelerde indirilebilecek ve oynanabilecek olan oyun, haberin kaleme alındığı anda oynanabilir durumda bulunuyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!