Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uniswap Kurucusu Altcoin’in Neredeyse Tamamını Yaktı, Fiyat 6x Yaptı!

En büyük merkeziyetsiz borsa (DEX) Uniswap’ın kurucusu Hayden Adams, kendine ait bir test token’ının neredeyse tamamını yakmasıyla birlikte fiyat 6x yaptı.

Uniswap kurucusu Hayden Adams 20 Ekim tarihinde Twitter’dan yaptığı açıklamada, 2018 yılında piyasaya sürdüğü test token’ı HayCoin’in neredeyse tüm arzının kendisinde olmasından dolayı rahatsız olduğunu belirterek %99,99’unu yaktığını duyurdu. Yakım işleminin ardından token fiyatı hızlı bir şekilde artış gösterdi.

DexTools verilerine göre HayCoin (HAY) 653 bin dolar seviyelerinden %543 artışla 4,2 milyon dolar seviyelerine ulaştı. Token’ın şu anda mevcut market değeri 128 milyon dolar değerinde ve toplam likiditesi 888 bin dolar seviyesinde bulunuyor.

Adams yaptığı açıklamada, Uniswap’ın birinci versiyonunun piyasaya sürüldükten sonra test amacıyla HayCoin’in üretildiğini söyledi ve şu ifadelere yer verdi:

V1’in piyasaya sürülmesinden sonra toplarım arzın çok küçük bir kısmı ile test amaçlı likidite havuzu oluşturmuştum ve geri kalanını cüzdanımda bırakmıştım. Geçen hafta insanların önemli miktarda bu token’ı alması ve bir meme coin gibi davranması beni son derece şaşırttı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!