Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Analist Bitcoin İçin Kritik Seviyeyi Verdi: Altında Altcoinler Sert Düşer!

Ünlü analist Rekt Capital, Bitcoin (BTC) aylık kapanışı için kritik seviyeyi paylaştı ve üstüne çıkamaması durumunda olası senaryolardan bahsetti. 

Rekt Capital Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide, Bitcoin için 17.150 dolar seviyesinin aylık kapanışta ne kadar önemli olduğundan bahsetti ve bu seviyenin altında aylık kapanışın kötü sonuçlara yol açacağını ima etti.

Resim

Ünlü analist yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Bitcoin için 17.150 dolar seviyesinin üzerinde bir aylık kapanış gerçekleşmesi ve kasım ayında olduğu gibi bu seviyeyi destek olarak korumak için hala zaman var. Ancak 17.150 dolar altında bir aylık kapanış gerçekleşirse desteğin aşağı yönlü kırıldığı doğrulanır.

Rekt Capital ayrıca 17.150 dolar seviyesinin bir direnç olarak işlev görmeye devam etmesi durumunda, Bitcoin’in %20 düşüş yaşayacağını belirtti ve bu senaryoda altcoinlerin %20’den daha fazla değer kaybedebileceğini düşündüğünü söyledi.

Son 24 saatlik periyotta %0,6 değer kazanan Bitcoin, ünlü analistin belirttiği seviyenin yaklaşık 300 dolar altında 16.831 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!