Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Analist: Ethereum Ayı Piyasası Tecrübe Ediyor

Kripto para sektörünün önde gelen analistlerinden birisi olan Chris Burniske, Bitcoin’in ardından sektörün en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’u mercek altına aldı.

Resmi Twitter hesabından konuyla ilgili olarak bazı açıklamalar yapan Burniske, Ethereum’un şu anda bireysel olarak bir ayı piyasasının içinden geçtiğini ve bunun da bir ilk olduğunu söyledi. Burniske, Bitcoin’in de 2015 yılında benzer bir süreçten geçtiğini ifade ederken, şu anda Ethereum’da olan şeyin de o süreç ile çok ciddi benzerlikler barındırdığını ifade etti.

Ether price chart, July 2018-August 2019

Bitcoin price chart, July 2014-April 2015

Üstteki iki resmin ilki, Ethereum’un Temmuz 2018 ile Ağustos 2019 arasındaki fiyat grafiğini gösteriyor. Alttaki resim ise, lider kripto para biri Bitcoin’in Temmuz 2014 ile Nisan 2015 arasında sergilediği fiyat performansını bizlere yansıtıyor.

Gerçekten de bu iki grafik arasında makro anlamda ciddi bir benzerlik olduğunu söylemek gerekiyor. Bununla birlikte Ethereum Blockchain ağının son dönemde yaşadığı sorunların da fiyata negatif etki ettiği ifade ediliyor.

Tüm bu durumlar ile birlikte, Ethereum’da fiyat 182 dolara kadar düştü. Özellikle bugün özelinde, diğer birçok kripto para birimi gibi çok sert bir düşüş yaşayan ETH’de bu durumun ne kadar devam edeceği ise şu an için büyük bir merak konusu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment