verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Ekonomiste Göre Bitcoin Her Alanda Başarısız Oldu: Daha İyileri Var!

“Altın Böcek” lakaplı ünlü ekonomist Peter Schiff, Bitcoin’in (BTC) her alanda başarısız olduğunu iddia ederek yatırımcıları farklı risk varlıklarına yönelmeleri konusunda uyardı.

Schiff 3 Ocak tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşımda, Bitcoin’i bir risk varlığı olarak görenler için Bitcoin’in tam olarak hangi değeri vadettiğini sorguladı.

Risk almak isteyenlerin yönelebilecekleri Bitcoin’den daha üstün performans gösteren pek çok alternatif olduğunu belirten ekonomist, Bitcoin’in geçmişte para birimi, altının dijital alternatifi veya finans piyasaları ile arasında korelasyon olmayan bir varlık statülerinde başarılı olamadığını öne sürdü ve bir risk varlığı olarak da başarılı olamayacağını dile getirdi.

Yatırımcıları geçmişte pek çok kez Bitcoin’den vazgeçmeye çağıran Schiff, paylaşımı üzerine sosyal medyada kullanıcılar tarafından tepki ile karşılandı. Ekonomist, kısa vadede bir risk varlığı gibi davranan Bitcoin’in arkasında yatan teknolojiyi anlayanlar için itibari para birimlerinin sürekli değer kaybetmesine karşı güvenli bir liman olduğunu belirten bir kullanıcıya cevaben şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin tam olarak hangi şekilde güvenli bir liman görevi gördü? İnsanlar Bitcoin’de diğer tüm varlık sınıflarından daha fazla para kaybediyor.

Öte yandan bazı kullanıcılar, Schiff’in son birkaç seneyi değerlendirerek insanları manipüle ettiğini, Bitcoin’in 2010 yılından bu yana diğer varlık sınıflarının neredeyse tamamından daha iyi performans gösterdiğini dile getirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!