verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Kripto Yatırım Firması, Yeniden Yapılanıyor

Kripto para yatırımları konusunda en aktif şirketlerden birisi olan ünlü yatırım firması Andressen Horowitz’in, şirket anlamında kurallara daha iyi bir şekilde uyum gösterebilmek için yeniden yapılanmaya gittiği ifade edildi.

Şirketin bünyesinde çalışan 150’den fazla kişinin tamamının ‘finansal danışman’ olarak kayıtlandığı bu yeni yapılanmanın bir diğer önemli noktasının da, şirkete bu sayede çok daha fazla riskli yatırım yapma şansı tanıması olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

”Bu yeni düzenlemeden sonra firma eğer kripto para ya da tokenlere bir milyar dolar dahi yatırım yapmak istese, bunu yapacak şansa sahip olacak. Aynı zamanda halka açık şirketleden hisse satın almak isterse, yine bunu yapabilecek hakkı olacak. Bu durum da, operasyon alanını genişleterek firmaya daha fazla opsiyon sunabilecek. Bu da, diğer rakip firmaların işini daha da zorlaştıracak ve sanki onları elleri kolları bağlıymış gibi bir durumda bırakacak.”

Kripto para yatırımları konusunda en aktif şirketlerden birisi olan Andressen Horowitz geçtiğimiz yılın Eylül ayında, ünlü kripto para girişimi Maker DAO’ya tam 15 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı. Bu yatırım ile birlikte Andressen Horowitz, Maker DAO’nun arzını sağladığı MKR tokenlerinin toplam arzının yüzde 6’sına sahip olmuştu. Bilindiği üzere, ETH platformu üzerinde geliştirilmiş en iyi projelerden birisi olarak gösterilen ve merkezi olmayan bir stabil koin platformu olan Maker, ciddi bir potansiyel vaad ediyor.

Leave a comment