verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Yeni Dogecoin CEO’su Elon Musk Mı Oldu?

Jackson Palmer tarafından çok hızlı bir şekilde yeni kripto para birimi üretilmesine tepki olarak piyasaya sürülen Dogecoin, zamanla kripto para piyasasının en önemli projelerinden birisi haline geldi. DOGE, yaklaşık 5 aydır oldukça durgun seyretmesine rağmen 2 Nisan tarihinde SpaceX CEO’su Elon Musk ile ilgili bir haber nedeniyle %10 civarında yükseliş yaşadı ve yeniden bütün gözlerini üzerine çekti.

 

Dogecoin’in resmi hesabı geçtiğimiz 1 Nisan tarihinde topluluk içerisinde yeni CEO için anket yapmış ve topluluğun istediği kişi Elon Musk olmuştu. Daha sonra konu hakkında yorum yapan Musk, Dogecoin’in kendi favori kripto para birimi olduğunu ifade etse de, büyük ihtimalle kimse Musk’un Twitter’daki bio kısmını ”Dogecoin CEO’su” olarak değiştirmesini beklemiyordu.

Olayın geçmiş bir 1 Nisan şakası mı olduğu yoksa gerçekten Musk’un kripto para dünyasına girip girmediği ise şuan için belirsizliğini koruyor. Ünlü kurucu profilindeki bilgiyi değiştirmenin yanı sıra, üst üste birkaç adet Dogecoin ile ilgili haber ve görsel de paylaşarak olayın bir şaka olduğu ihtimalini nispeten güçlendirdi.

Ancak yine de konu kripto para piyasası ve Elon Musk olunca, herhangi bir şey için kesin bir sonuç beklemek pek mümkün olmuyor.

Leave a comment