verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Lüks Giyim Markası PRADA, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürecek

Dünyanın en büyük firmalarının sırayla yer almaya başladığı NFT endüstrisine son olarak ünlü lüks moda markası PRADA giriş yaptı.

30 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada, 2 Haziran’da NFT koleksiyonları PradaTimecapsule’u piyasaya süreceklerini ve Discord sunucusu açacaklarını belirtti.

Prada resmi web sitesinden yaptığı açıklamada ise, NFT koleksiyonu ile Web3 alanında genişlemeyi planladıklarını söyledi. Ayrıca şirket, unisex bir fiziksel ürünü temsil eden GIF’leri NFT olarak piyasaya süreceklerini belirtti. NFT koleksiyonu için Prada’nın stilistlerinden Damien Hirst’ün oğlu Cassius Hirst ile anlaşma yapan şirket, fiziksel ürün alan müşterilerine airdrop aracılığıyla NFT verecek.

Siyah beyaz Cassius Hirst Prada gömleklerinin görüntüleri

Son dönemde Gucci, Balenciaga ve Prada olmak üzere birçok moda markasının haricinde teknoloji, e-ticaret, otomobil, spor kulüpleri gibi birçok sektör de NFT ekosistemine dahil oluyor.

Son 1 ay içerisinde, Sony, e-Bay, Spotify, Manchester City, Türkiye’nin en büyük giyim markalarından Kiğılı, Balenciaga ve Starbucks NFT koleksiyonlarını başlatacaklarını duyurmuştu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!