Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ünlü Milyarder Tahmininde Yanıldı Ancak Vazgeçmiyor: Bitcoin 250 Bin Dolara Ulaşacak!

ABD’li ünlü milyarder yatırımcı Tim Draper, Bitcoin (BTC) için 250 bin dolarlık fiyat hedefinde yanılmasına rağmen ısrarını sürdürüyor.

Tim Draper 12 Temmuz tarihinde Bloomberg’te yayınlanan röportajda, Bitcoin için Haziran 2023 son tarihli 250 bin dolarlık fiyat tahmininde yanıldığını ancak bu hedefin 2025 yılında gerçekleşebileceğinden umutlu olduğuna dair ifadelerde bulundu.

Geçtiğimiz hafta fiyat hedefinin tarihi konusunda yanıldığını kabul eden milyarder, buna rağmen Bitcoin’in tahminini ilk kez açıkladığı fiyatın 4 bin dolar olduğu zamandan bu yana aradan geçen süreçte 30 bin dolara ulaşarak 7x kar getirdiğini ve belki önümüzdeki 2 yıllık süreçte 250 bin doların görülebileceğini belirtmişti.

Draper son konuşmasında ise fiyat hedefinin gerçekleşmeme sebebini şu ifadelerle açıklığa kavuşturdu:

ABD bürokrasinin bu kadar agresif olacağını tahmin etmiyordum. Belki de dünyanın geri kalanıyla rekabet etmeleri gerektiğini fark ederler diye düşündüm.

Milyarder yatırımcı, regülatörler tarafından kripto paralara karşı uygulanan baskıcı rejimden Bitcoin fiyatının da etkilendiğini söyledi. Ancak Draper, bu durumun Bitcoin’e ve altında yatan blockchain teknolojisine olan inancını sarsmadığını ifade etti.

Fon toplama, vergi ödeme, kar payı dağıtma ve varlık transferi gibi tüm işlemlerin Bitcoin ile yapılabileceği bir gelecek için sabırsızlandığını dile getiren Draper, bu sayede muhasebe, denetim veya kayıt tutma zorunluluğu olmadan işlerin çok daha basit ve şeffaf ilerleyeceğini belirtti.

Coingecko verilerine göre son 30 gün içerisinde %19,1 değer kazanan Bitcoin, son 24 saat içerisinde %0,3 yükseliş yaşayarak yazım itibariyle 30.725 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!